انتخاب صفحه

آموزش جامع نقشه کشی تاسیسات گاز ساختمان با AutoCAD

بخش ها: 4 ویدیو
مدت زمان:  5 ساعت
سطح: پیشرفته
مدرس: مهندس محسن انتظاری
کد فایل: GME8585

محسن انتظاری : استاد دانشگاه / مهندس طراح نظام مهندسی ساختمان

رضا خرم آبادی : استاد دانشگاه / دانشجو دکترای فردوسی مشهد

تالیف گروهی ، پشتیبانی تلفنی

برنامه ریزی ، تدریس و بازبینی فیلم ها توسط گروهی از اساتید و دانشجویان انجام میشود تا خطاهای احتمالی را به حداقل برسانیم. همچنین در پاسخ به سوالات شما گروهی از متخصصین به شما کمک می کنند.

دانلود آنی/ ارسال سریع

لینک های دانلود بلافاصله پس از ثبت سفارش به پنل کاربری شما اضافه می شود و لینک دانلود به ایمیل شما هم ارسال میشود در صورت خرید پستی ارسال پستی به همراه کد رهگیری مرسوله در اولین ساعت اداری روز انجام می شود

بازگشت وجه در صورت نارضایتی

دوره ها در آموزش برتر به صورت گروهی مورد بازبینی قرار می گیرد. همچنین از کیفیت دوره های ارائه شده در آموزش برتر مطمئن هستیم در صورت نارضایتی وجه واریزی شما با احترام برگشت داده می شود.

تعداد مثال ها

تعداد دقیقه های آموزش

تعداد پشتیبانان

%

رضایت کاربران

◄آشنایی با محیط اتوکد 2017
◄آشنایی با گزینه های ترسیم در بخش Draw
◄آشنایی با تنظیمات صحیح گزینه های بخش statusbar
◄آموزش نحوه کار با امکانات ویرایشی نقشه ها در بخش Modify
◄آموزش نگارش متن در اتوکد
◄آموزش استفاده از از فارسی ساز کاتب در اتوکد
◄آشنایی با بخش Layers و ترسیم نقشه ها در لایه های مختلف
◄آموزش نحوه خروجی گرفتن از ترسیمات انجام شده

شرح دوره

در این آموزش ابتدا با محیط AutoCAD 2017 آشنا خواهیم شد. سپس تمامی گزینه های ترسیم در منوی Draw نرم افزار اتوکد را بررسی کرده و نحوه استفاده از تمام گزینه ها با مثال توضیح داده خواهد شد. با توجه به این که تنضیمات صحیح بخش statusbar نرم افزار اتوکد نقش مهمی در ترسیمات دارند، نحوه صحیح این تنظیمات بطور کامل آموزش داده خواهد شد. در ادامه با امکانات ویرایشی نقشه ها در قسمت Modify آشنا خواهیم شد. سپس نحوه نگارش متن به زبان انگلیسی و فارسی در نرم افزار را آموزش خواهیم داد و تنظیمات مربوط به فونت فارسی و مخصوصا نصب فارسی ساز کاتب جهت نمایش صحیح متن فارسی در نقشه ها آموزش داده می شود. در ادامه نحوه ترسیم نقشه تاسیسات ساختمان در لایه های مختلف در بخش Layersنرم افزار آموزش داده خواهد شد. درنهایت نحوه خروجی گرفتن از ترسیمات انجام شده از جمله pdf کردن نقشه ها و یا پرینت گرفتن از آن ها آموزش داده می شود.

ویدیو معرفی بخش اول

◄آموزش طراحی بصورت ایزومتریک در محیط اتوکد
◄آموزش طراحی نقشه ایزومتریک گاز ساختمان
◄آموزش نحوه اندازه گذاری لوله ها در نقشه کشی ایزومتریک

شرح دوره

در این آموزش ابتدا نحوه طراحی نقشه ها بصورت ایزومتریک در محیط اتوکد آموزش داده خواهد شد. سپس نحوه طراحی نقشه ایزومتریک مربوط به لوله های گاز ساختمان را بررسی می کنیم و یک نمونه را طراحی خواهیم کرد. در نهایت نحوه اندازه گذاری لوله های گاز، در نقشه ایزومتریک را آموزش خواهیم داد.

ویدیو معرفی بخش دوم

◄آشنایی با انواع پلان ها در نقشه کشی گاز ساختمان
◄آشنایی با فریم استاندارد نقشه کشی گاز ساختمان
◄آشنایی با المان های طراحی در نقشه های گاز ساختمان

شرح دوره

در این ویدیو ابتدا با انواع پلان هایی که بایستی در نقشه کشی گاز ساختمان طراحی بشه آشنا خواهیم شد سپس شما را با فریم استانداردی که نقشه های گاز در آن ترسیم می شوند آشنا کرده و نحوه تکمیل فیلدهای این فریم شرح داده خواهد شد. در نهایت با المانهای طراحی در نقشه های گاز ساختمان آشنا شده و این المان ها را در کنار تصاویر واقعی آنها معرفی می کنیم.

ویدیو معرفی بخش سوم

◄آماده کردن فریم ها برای طراحی نقشه گاز طبقات
◄طراحی نقشه گاز همکف و طبقات بر روی پلان
◄طراحی نقشه ایزومتریک برای طبقات
◄تکمیل فیلدهای مربوط به مشخصات فنی نقشه

شرح دوره

در این ویدیو ابتدا فریم مناسب جهت طراحی نقشه گاز ساختمان را آماده سازی می کنیم. سپس طراحی نقشه گاز برای طبقه همکف و طبقات را بر روی پلان ساختمان تکمیل خواهیم کرد. در ادامه نقشه ایزومتریک گاز برای طبقات را طراحی کرده و در نهایت فیلدهای مربوط به مشخصات فنی نقشه را بر روی فریم تکمیل می کنیم.

ویدیو معرفی بخش چهارم

پشتیبانی علمی از این بسته در سایت Mohandesbartar.ir انجام می گیرید